WoonAward 2021; dit zijn de 4 genomineerden
Wie lost het best de woningnood op? Daarvoor heeft Vastgoedmarkt de Woon Award in het leven geroepen. Na het eerste juryberaard zijn er vier kandidaten aangewezen die meedingen naar de eindzege. Daarbij draait het niet alleen om de aantallen, maar ook om originaliteit en haalbaarheid.
ASR – Laurierkwartier Utrecht
ASR Real Estate heeft dit project namens het ASR Dutch Core Residential Fund gekocht van gebiedsontwikkelaar AM, dat het project in nauwe samenwerking heeft ontwikkeld met de gemeente Utrecht.
De aankomende drie jaar voegt het ASR Dutch Core Residential Fund minimaal 1.200 betaalbare woningen toe aan zijn portefeuille en houdt het de woningen in portefeuille betaalbaar door een gematigd huurbeleid. In de huidige portefeuille wordt 87 procent van de woningen verhuurd in het middenhuursegment.
Laurierkwartier bestaat uit 97 woningen, waarvan 50 appartementen en 19 eengezinswoningen verhuurd worden conform Actieplan Middenhuur. Hierbij geldt dat het huurniveau is gemaximeerd op basis van de grootte van de woningen tot maximaal 1.004 euro (prijspeil 2021); de huren de eerste twintig jaar met maximaal de inflatie plus 1 procent per jaar geïndexeerd worden en doorstromers voorrang krijgen in de toewijzing van middenhuurwoningen.
ENF Foundation – Erfdelen
Erfdelen is een sociale, duurzame en kleinschalige manier van wonen op voormalige boerenerven. In het ideaalbeeld van de stichting worden maximaal vijf kleinschalige woningen op het erf gebouwd, waarvan één in de bestaande boerderij.
Sinds de start van de website hebben zich vanuit heel Nederland 2.200 belangstellenden gemeld. Van hen is driekwart ouder dan vijftig en de helft alleenstaand. Overijssel geniet daarbij de grootste populariteit.
Om ervaring op te doen met het vlot en goed realiseren van dit soort kleinschalige woonprojecten is er in Salland (Overijssel) een proeftuin opgezet. Het eerste Erfdelenproject van Nederland wordt opgezet in Lettele en de eerste projecten voor huurwoningen worden wellicht samen met een corporatie in de gemeente ontwikkeld.
Jan Snel – Wonen bij Lilly
Jan Snel, onderdeel van het Japanse Daiwa Housing, is momenteel in zijn fabriek in Montfoort druk bezig met de realisatie van een compleet woningproject voor Lelystad. Het project, Wonen bij Lilly, bestaat uit 147 woningen, verdeeld over twee woongebouwen, in opdracht van woningcorporatie Centrada.
De woningen zijn bedoeld voor aan Lelystad gebonden woningzoekenden die met spoed woonruimte nodig hebben. Het gaat om kleine volwaardige appartementen van zo’n 22 tot 54 m2, met één, twee of drie kamers. De woningen worden in de fabriek compleet afgewerkt met een badkamer, keuken, vloer- en wandafwerking en gordijnen.
De woningen zijn beschikbaar voor één- tot vierpersoonshuishoudens. De huurprijzen starten vanaf 476,65 euro per maand exclusief servicekosten. Binnen dit project speelt de inschrijftijd van woningzoekenden geen rol.
Statiegeld op Jeugd – Duo-wonen
Uitgangspunt bij de oplossing zijn de grondgebonden woningen die je veel ziet in Son en Breugel – de thuisbasis van de stichting Statiegeld op Jeugd – en in andere dorpen.
In het concept van Statiegeld op Jeugd worden deze grotere grondgebonden woningen ‘opgesplitst’ in kleinere (huur) woonunits, waarbij de huidige bewoner zijn of haar eigen deel heeft op de begane grond. Afhankelijk van woonhuis is dit tussen de 90 à 110 m2 voor de huidige bewoner en bewoont een starter de andere woonunit van zo’n 50 m2.
Het duo-wonen stelt jongvolwassenen in staat zelfstandig te wonen in een dorp of om na de studie terug te keren naar het geboortedorp. Het doet ook wat aan de groeiende eenzaamheid onder ouderen die thuis blijven wonen. De jonge bewoners van de bovenverdieping kunnen hen helpen bij ondersteunende taken als boodschappen meenemen, tuinonderhoud en hulp bij de computer.
Senioren met een eigen woning kunnen de aanpassingen/verbouwing bekostigen vanuit de overwaarde van het huis of investeren met hun spaargeld. Daar staan huurinkomsten tegenover. Een deel van die huurinkomsten wordt op basis van ‘huur-sparen’ gereserveerd in de pot ‘Statiegeld op Jeugd’, wat de jongeren op termijn moet helpen bij het kopen van een eigen woning. Het eerst Duo-wonenproject moet worden gerealiseerd in Best.
Op 17 november wordt tijdens het Nationaal Vastgoed Diner in Rotterdam de eerste Vastgoedmarkt Woon Award uitgereikt. De prijs wordt toegekend aan recente projecten die in kwantiteit en/of kwaliteit bijdragen aan het oplossen van de woningnood in Nederland. De jury bestaat behalve uit Chris Kuijpers uit voorzitter Peter Boelhouwer (TU Delft), Floor Milikowski (schrijver/journalist), Hamit Karakus (Platform 31) en Robert Paling (redacteur Vastgoedmarkt).
Nationaal Vastgoed Diner 2021
Nationaal Vastgoed Diner 2021klantenservice@vakmedianet.nl
Nationaal Vastgoed Diner 2021klantenservice@vakmedianet.nlhttps://www.nationaalvastgoeddiner.nl/125825
2021-11-17
2021-11-17
OfflineEventAttendanceMode
EventScheduled
Nationaal Vastgoed Diner 2021Nationaal Vastgoed Diner 20210.00EUROnlineOnly2019-01-01T00:00:00Z
Nog niet bekendNog niet bekend